PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112992}

Gwiezdne wojny: Wojny Klonów

Star Wars: Clone Wars
7,4 5 739
ocen
7,4 10 1 5739
7,3 3
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Wojny Klonów
powrót do forum serialu Gwiezdne wojny: Wojny Klonów

Zastanawiam się nad elementami dotyczącymi tego serialu.

Zacząłem go właśnie oglądać i jestem zdziwiony "bronią" wprowadzoną w tym serialu.

- Czy miecz świetlny działa pod wodą?

- Oddziały pływające posługują się pod wodą laserami?

- Wielka zgniatarka na polu bitwy z "Mace Windu"

- Średniowieczne kopie do walczenia przeciwko działom.

Jeszcze nie obejrzałem całego, więc pewnie jakieś pytania się pojawią.

ocenił(a) serial na 8
Moradin10

Miecz Kit Fisto był skonstruowany w ten sposób, że śmiało mógł działać pod wodą ;) a wynikało to z zastosowania w mieczu specjalnych kryształów. No i Kit Fisto jest Nautolaninem, więc przedstawicielem rasy mogącej również żyć pod wodą, to obligowało ;)
Co do broni droidów, nie widzę przeciwskazań wyprodukowania odpowiedniej broni dla morskich oddziałów do walki podwodnej, z tego co pamiętam to republika również posiadała kilka takich grup komandosów.
Co do bitwy o Muunilinst ciężko stwierdzić, dlaczego droidy Durge'a walczyły kopiami, ale przecież atak okazał się bardzo skuteczny ;) na ich obronę dodam, że przecież broń "biała" często jest wykorzystywana w uniwersum gwiezdnych wojen, czy to pzez jedi, Sithów, Rycerzy Imperialnych ale także postaci niezwiązane z mocą, np. właśnie droidy.
"Wielka zgniatarka" na polu bitwy o Dantooine z MAce Windu była Czołgiem Sejsmicznym, który wykorzystali Separatyści. Jej zadaniem było wywołanie małego trzęsienia ziemi, czyli wstrząsu sejsmicznego.

To co można oglądać w serialu z całą pewnością nie jest żadnym błędem, w końcu wszystko należy do kanonu i Lucas miał nad tym pieczę.

Arracan

Dziękuję Ci bardzo za merytoryczną odpowiedź.

Zacząłem to oglądać właśnie dlatego, że powinno to należeć do kanonu i otrzymać błogosławieństwo Lucasa :-)

Ale te kilka rzeczy mnie bardzo zdziwiło.

Czołg sejsmiczny wydaje mi się dużo bardziej logiczną bronią niż wielki metalowy but do miażdżenia robali ( czytaj przeciwników ) ^_^

Moradin10

Miecz świetlny topi stal, tak więc wynika z tego, że jest mega gorący. Jakby dodali efekt, iż woda dookoła miecza paruje to nie było by z tym żadnego problemu.

Moradin10

Ten serial jest kanoniczny, więc to wszystko można spokojnie zignorować. Oddziały z kopiami i superbroń-zgniatarka to tylko czubek góry lodowej z kompletnie idiotycznych pomysłów w tej serii.

Varshewer

Oczywiście miało być: nie jest kanoniczny.

Varshewer

Właśnie go obejrzałem ponieważ ktoś mi poradził iż właśnie ten serial jest kanoniczny

Moradin10

Kanoniczne są tylko Epizody IV-VI, "Wojny klonów" (animowane 3D) z pełnometrażowym pilotem i "Rebelianci".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones