George LucasI

George Walton Lucas Jr.

7,6
4 368 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby George Lucas

Pan Dzordż Lukas.

Zawdzięczam mu filmy na których się wychowałem (głównie części 1-3, nowa saga) i nie ważne czy są one poprawne jeśli chodzi o technikę kręcenia, grę aktorską czy inne rzeczy, które składają się na poprawnie nakręcony film. W wieku 10-15 lat naprawdę się tym nikt nie przejmuje. Wg. mnie to po prostu świetna bajka, co ja mówię - cały świat, w któremu, małym szkrabem będąc (teraz jestem dorosły? skąd!)przebywałem jak najdłużej, czy to grając w gry komputerowe z GW, czy może po raz enty oglądając wszystkie 6 filmów, powtarzając to co chwile z aktorami bardziej znane kwestie. Wg. mnie Dżordż to mistrz w tworzeniu zawiłej, skomplikowanej ale i jakże logicznej fabuły. Oglądając kolejne to części, nie mogłem się nadziwić, jak jeden człowiek może usiąść i takie coś wymyślić, żeby samemu się w tym nie zgubić.. w końcu to, co tworzy w ogóle nie istnieje, więc tym bardziej łatwo o zatracenie logicznej ciągłości wątków.
Za to wszystko dla Dżordża - Szacunek. Za to, że odegrał w moim życiu ważną rolę. Teraz mam lat 17, a w telewizji leci serial, który ktoś nazwał Wojny Klonów. Czemu ktoś? Bo nie Lukas. Jestem fanem uniwersum GW i każdy, taki jak ja, kto nie ślepy, spostrzeże, że ten kto tworzył obie sagi filmu aktorskiego, nie mógł robić Wojen Klonów. Dlaczego? Bo to już zupełnie co innego. Mówię oczywiście o klimacie, muzyce i tym smaczku Gwiezdnych Wojen. Rozumiem, że serial jest kierowany do dzieci... ale to nie powód, żeby z takiego tematu robić kolorową maszynkę do zielonych, dla wujaszka L. bo twierdzi, że nie chce tworzyć trzeciej sagi.
Moim skromnym zdaniem, moim małym marzeniem byłoby, gdyby Lukas nie zabierał się w ogóle za produkcję kreskówek, ani niczego tym podobnego, ale tak, jak to robił przy poprzednich częściach - żeby usiadł do stołu, napisał scenariusz i nakręcił ostatnie 3 części sagi, tj. części 7-9. Bo nie ma prawa wykręcać się tym, że jest za stary, bo gdyby tak było, nie ładował by się w kreskówki, planował serialu aktorskiego i innych gier czy bajerów na kase. Lepiej dla niego i nas wszystkich, gdyby dokręcił coś sensownego, ale pełnometrażowego i odszedł w glorii i chwale z tej ziemi. Albo żeby nie robił już nic. Bo wyciskanie mamony z uznanego tematu na siłę to psucie dobrego imienia uniwersum, a to dla niego wcale potrzebne nie jest. Tyle ode mnie ;)

Panie Dżordż, dziękuję za wszystkie 6 filmw z uniwersum Gwiezdnych Wojen ;)

Wiem, że nikt tego prawie nie przeczyta, nie skomentuje ale napisałem to dla własnej satysfakcji i z własnej potrzeby napisania w końcu tego, co myślę, o czymś, na czym się wychowałem.

Tak więc - życzę Dżordżowi jeszcze co najmniej 35 spokojnych lat emerytury ! ;)

Pozdroo.!

gedd

w większości zgadzam się z tobą. george lucas jest moim bohaterem i zawsze zostanie dzięki GWIEZDNYM WOJNOM. kocham go za to iż stworzył tą wspaniała gwiezdną historię. a co do kreskówek: masz rację, dużo z tego ma kasy ale czy nie zasłużył? moim zdaniem niech ma jej jak najwięcej - za to czego dokonał. no i fabuła bajeczek tez nie jest najgorsza - mnie jest zawsze miło oglądać je (no może nie w polskim dubbingu :)) bo to takie małe wtrącenie do trylogii. taka kreskóweczka to bardzo dobre zakończenie pracy nad GWIEZDNYMI WOJNAMI

poza tym - zastanawiałam się kiedys nad tym - co ma być po POWROCIE JEDI?? gwiezdny pokój? no bo wojna się skończyła, no nie ? :) więc po co robić dalsze filmy, skoro te które istnieją są idealne?

pozdrawiam no i niech Moc będzie z Tobą

martyna_mak

100 LAT!!!!

zbychu168

100 LAT !!!!!!!

Zawdzięczam mu filmy,które zmieniły moje dzieciństwo i do dzisiaj są moimi ulubionymi :)

martyna_mak

Myślę, że to już nie kwestia tego czy zasłużył, bo owszem, należy mu się. Ale zastanówmy się - gdyby miał tych pieniędzy dużo mniej, to czy nie pokusiłby się na trzecią trylogię? Właśnie o to mi chodzi. Uważam, że to był, choć nie główny, ale jeden z powodów nakręcenia trylogii opowiadającej o Anakinie - myśl o większej kasie. A wiadomo, że jak człowiek pieniędzy ma jak wody, to może pozwolić sobie na lenistwo i chyba właśnie u niego przyszedł taki okres, tworząc niedorównujące ambicjami kreskówki względem normalnych filmów.

Co może być po "Powrocie Jedi"?

Koleżanko, temat rzeka ;D Ludzie tworzyli już dalsze historie przed powstaniem drugiej trylogii, np.? Choćby pisarz Timothy Zahn w swoich trzech książkach zatytułowanych "Trylogią Thrawna". Dżordż w ostateczności mógł napisać scenariusze na podst. tych książek. Tak czy inaczej - Lukas sam zapowiedział na początku aż 12 (!!!) epizodów Gwiezdnych Wojen. Tylko faktem też jest, że kręcąc każdą kolejną część, redukował tą ilość i tak stanęło na 6 epizodach.

I tak gwoli ścisłości - czy te filmy które są, są idealne? Pod względem wykonania na pewno nie, pod względem fabuły - świetnie porozwiązywał wszystkie niedomówienia i zagadki, które ciągnęły się przez wszystkie części.

May the Force be with you! ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones