PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3822}

Amerykańskie graffiti

American Graffiti
7,0 5 046
ocen
7,0 10 1 5046
7,0 13
ocen krytyków
Amerykańskie graffiti
powrót do forum filmu Amerykańskie graffiti

Klasyk

ocenił(a) film na 10

mało rozpowszechniona doskonałość. po seansie stwierdziłem, że trafił do panteonu 3 najlepszych filmow jakie widzialem, potem powiekszyłem ten zbiór do 5. jeden z 5 najlepszych filmow jakie widziałem. hot girls, dialogi, warstwa dźwięku, inteligentnie prowadzone postaci i psychodeliczne poczucie humoru. po tym filmie zrozumialem, ze lucas jest/był geniuszem. film doskonały. mysle że dla linklatera również. obejrzyj go jeśli kiedykolwiek:
grając w gta3 zrozumiałeś, że radio istnieje w innym wymiarze;
chcesz się dowiedzieć skąd się wziął detektyw inwektyw i electrifying mojo;
chcesz się dowiedzieć co dzieje się gdy zaproponujesz swojej dziewczynie wzmocnienie waszego związku przez spotykanie się z innymi partner(k)ami;
zobaczyć 100 filmów w jednym;
zamiast wymienić jeszcze 10 powodów skończę. a ty jeśli nie widziałes tego filmu to... mało widziałeś!


ocenił(a) film na 10
kakaok

racja... doskonałość. Film, który wsysa w swój świat na dobre dwie godziny. W świat beztroskich lat młodości, spełnionych i niespełnionych marzeniach, szukaniu celu życia... Ideał.

Bruce_Lee

Życie nie ma celu więc film nie ma sensu.

kakaok

hm interesujący tekst

kakaok

Z tym top 5 to bym polemizował, ale za to według mnie film posiada najlepszą ścieżkę dźwiękową w historii kinematografii. Stężenie genialnych klasyków muzyki na tych płytach przekracza wszelkie dopuszczalne granice ogólnie pojętej zajebistości.

ocenił(a) film na 10
MusashiY

jestem można powiedzieć soundtrackożercą, co prawda nie slucham ich poza filmami, ale w filmach szeroko pojęta muzyka, a więc także fx i dźwięki otoczenia oddziałują na mnie w szczególny sposób. Film pod którym się wpisujemy ma zajebiste kawałki, ale oprócz kompozycji z tamtych czasów, mamy tutaj dźwiękowe uniwersum, montaż dźwięku w tym filmie to autonomiczne dubowe arcydzieło jakiego nie powstydziłby się Lee Scratch Perry... Palma za najlepszą ścieżkę w historii kinematografii wg mnie trafia mimo wszystko do pulp fiction :)

MusashiY

:D:D:D:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones